Steroid Kullanarak Ne Kadar Değişebilirsiniz? Previous item Steroid Cinsel İsteksizlik... Next item Steroid Kullananların...

Steroid Kullanarak Ne Kadar Değişebilirsiniz?

Kas yapmak için spora yönelmek doğru bir davranıştır. Düzenli bir program uygulanmasına rağmen kas yapamama durumu çok can sıkıcıdır. Bu durumlarda kişiler steroid satın al önerisinde bulunabilmektedir. Steroid sipariş ederken dikkat edilecek bir husus da güvenilir bir yerden sipariş etmektir. Kaliteli steroid fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak burada içeriği çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkar.

Kullanıcılar kas yapmak amacıyla eksternal steroid kullanabilmektedir. Eksternal steroid dış kaynaklı, yani vücutta üretilmeyen steroid anlamına gelir. Vücut belirli oranda steroidi gün içerisinde salgılamaktadır. Steroid kas yapıcı, kemik yapıcı özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir.

Ancak steroid kullanımı düzenli ve kontrollü olduğu takdirde avantajlı olabilmektedir. Kontrolsüz bir şekilde steroid kullanımı zarara yol açabilmektedir. Bunun için hem etki profilinin hem de yan etki profilinin doğru bir şekilde incelenmesi önemlidir.

Steroid içeriği ve fizyolojik etkileri itibariyle kontrollü kullanılması gereken bir maddedir. Kontrollü kullanıldığında herhangi bir problem oluşmamaktadır. Herhangi bir yan etkinin görülmesi halinde hekim kontrolü önerilmektedir.

Düzenli Spor Alışkanlığı

Kas yapmanın en önemli unsuru spordur. Kas yapmak isteyen kişiler ister steroid kullansın ya da ister kullanmasın her durumda spor yapmalıdırlar. Çünkü steroid de temel olarak yapılan spordaki anabolik yani yapım faaliyetlerini artırması üzerine bir etki gösterir. Yani normal çalışmadan bir miktar verim alınırken steroid kullanılırken daha fazla verim alınması mümkün olmaktadır.

Steroid Kullanımı Zararlı mıdır?

Steroid doğal yollarla vücutta sentezlenen lipit yani yağ yapılı bir hormondur. Bu hormon vücutta belirli biyokimyasal süreçlerden geçerek fonksiyon göstermektedir. Bu kapsamda değerlendirildiğinde fizyolojik olarak overdose yani doz aşımı durumlarında problemler oluşturabilmektedir. Ayrıca düzensiz kullanım da adrenokortikal aksın baskılanmasıyla sonuçlanabilmektedir. Bu bakımdan bir hekim görüşü alınılması önerilir.

Steroidle Daha Hızlı Kas Kütlesi Artışı

Steroid temel olarak anabolik süreçleri hızlandırmaktadır. Yani kas yapım için daha düşük enerji sarf edilmesine karşılık daha kolay bir şekilde kas yapmak mümkün olmaktadır. Steroid nefrotoksik olabileceği için böbrek yetmezlikli hastaların kontroller sonrasında kullanması, bu konuda bir hekim görüşü alması önerilir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.