Steroid Kullananların Beslenmesi Nasıl Olmalıdır? Previous item Steroid Kullanarak Ne... Next item Sporda Steroid Kullanımı...

Steroid Kullananların Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Gerekli nedenler dolayısı ile steroid kullanımına başvuran kişiler, vücut gelişimi, yağ yakımı ve dayanıklılık gibi birçok farklı konuda bu maddeyi tercih etmektedirler. Steroid kullanımı sırasında beslenme dengesi de oldukça büyük bir önem arz ettiğinden, bu kişilerin beslenmesine belirli şartlarda dikkat etmesi önerilmektedir. Peki, Steroid Kullananların Beslenmesi önemi nedir?

Yüksek Kaliteli Protein

Steroid kullanımı sırasında tüketilmesi sıkça önerilen besinler arasında yer alan yüksek kaliteli proteinler, steroidlerin gösterdiği başarılı etkiyi yükselten gıda takviyeleri arasında bulunur. Amino asit yakımını da aynı ölçüde destekleyerek imkan sunan bu gıdalar, hayvansal proteinlerin önemini ortaya çıkarmaktadır.

Steroid satın al işlemi ile birlikte kullanımı sırasında beslenme dengesine dikkat etmek zorunda olan kullanıcılar, ortaya çıkan etkiyi daha başarılı kılmak için protein kullanımına ağırlık vermektedirler. Birçok uzman tarafından steroid kullanımı ile birlikte kilogram başına 2-3 gram protein alınması yeterli bir kullanım içerirken, 100 kilogram ağırlığa sahip bir vücut için günlük 200-300 gram arasında yüksek kaliteli protein tüketimi sağlanmalıdır.

Kompleks Karbonhidrat

Kompleks karbonhidrat gıdalarının steroid kullanımlarında sağladığı faydalar, birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Ancak gün içerisinde tüketilmesi gereken proteinin yalnızca gelişim amacı ile tüketilmesi ve enerji yakımında kullanılmamasına imkan veren kompleks karbonhidratlar, gıda takviyesi alımının %85 gibi bir oranını kaplamalıdır.

Geri kalan %15 oranını ise meyve veya sebze bazlı şeker asitlerinden sağlayarak gıda dengelemesi yapılabileceği gibi, steroid sipariş kullanımına bağlı olarak kompleks karbonhidrat tüketimi 800 gram kadar olmalıdır. Bu miktar ise günlük 2900 kcal değerlerine ulaşarak steroid etkisini arttırıcı bir özellik sunar.

Düzenli Beslenme Aralığı

Steroid fiyatları araştırması yaparak kullanımı yapan kişilere önerilen en önemli beslenme tavsiyelerinden biri ise, düzenli aralıklarla beslenme takviyesini vücuda sunmak olacaktır. Bu işlem için uzmanlar tarafından önerilen besin öğünü sayısı olan 3’ü, 5 veya 6 seviyelerine çıkararak daha sık ve düzenli bir besin takviyesine sahip olabilen steroid kullanıcıları, amino asitlerin vücuda sunduğu etkiye büyük bir avantaj sağlayarak steroidin sunduğu besin takviyesini de en üst düzeye çıkarabilmektedir. Bu nedenle bu kişiler, gün içerisine dağılan öğün sayısını kaçırmadan düzenli bir şekilde tüketmelidir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.