Steroid Hangi Alanlarda Kullanılır? Previous item Steroid Neden Kullanılır? Next item Steroid Sipariş Vermeden...

Steroid Hangi Alanlarda Kullanılır?

Steroidlerin anabolik veya androjenik etkileri vardır bazıları ise bu etkilerinin her ikisini de göstermektedir. Anabolik steroidler erkeklik hormonu olarak bilinen testosteronu taklit ederler. Steroid satın al sitelerinde ise bu steroidlerin neredeyse tamamı satılmaktadır ve genellikle satın alınma amacı daha fazla testosteron ile kas ve vücut kütlesini artırmaktır. Genç bir sporcuysanız asıl amacınızdan sapmadan spor yapmanızı tavsiye ederiz fakat çevrenize dehşet derecede kas büyüten ve iri gözüken kişiler varsa ve bunlardan etkileniyorsanız benim neden böyle vücudum yok diye üdşünüyorsanız muhakkak steroid kullanmıştır ya da çok uzun süredir spor yapıyordur. Özendiğiniz şekilde vücuda kısa sürede kavuşmak anabolik steroidler sayesinde mümkündür ama ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Steroidlerden doğru şekilde sonuç almak için sağlığınız hakkında soru işaretleriniz olmamalı ve büyüme çağını çoktan atlatmış olmalısınız. Steroid kullanmada yaş sınırı 18 değildir. Herkesin biyolojik olarak gelişmesini tamamladığı yaş farklıdır. Ergenlik döneminden çıkmışsanız ve yeterli erişklinğe erişmişseniz şayet steroid kullanabilirsiniz.

Anabolik steroidlerin keşfedilme zamanı 1930lara kadar dayanır. Tıbbi olarak da kullanılan steroidler güçlü ilaçlardır ve doz miktarlarıyla oynamak amatör kişilerin karar verebileceği bir detay değildir. Günümüzde ise kemik gelişimi, erkeklerde henüz ergenliğe girmeyen gençlerin ergenlik hormonlarını uyarmak amacıyla ve kanser -AİDS gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Steroidler ilaçtır oyuncak değildir. Steroid kullanayım da kaslarım büyüsün mantığı gerçeği yansıtmaz. Spor ve doğru beslenmeyle steroid kullanımı dengelenirse kaslar belli bir zaman aralığında büyür. Steroid satın al ile hafızalara kazınan birçok satış sayfası olsa da steroidler öyle her yerden alınmaz. Hastalıkların tedavisinde steroid alımı için doktorun reçete olarak yazması gerekmektedir. Steroid satın al konulu birçok makale de steroidlerin korkutucu ve kötü yanlarına değinilse de hastalıkların tedavisinde kullanıldığı da unutulmamalıdır. Steroid birkaç kelimeyle çözülebilecek ya da anlaşılabilecek ilaç türü değildir. Sayfamızda steroidler hakkında iyi ve kötü çok sayıda makale mevcuttur. Sizler steroid satın al kararı vermeden önce bu makaleleri okuyarak daha net karar verebilirsiniz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.