Sporda Steroid Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Previous item Steroid Kullananların... Next item Kreatin Steroid midir?

Sporda Steroid Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Spor kas yapmak, vücudu şekle sokmak, kilo vermek için yapılan eylemlerdir. Özellikle salon sporları ünlenmiştir. Bu bağlamda spor ile kas yapmak isteyenler çok çalışıp kas yapamayabiliyorlar. Bunun önüne geçilmesi için steroid sipariş etkin bir çözüm yolu olarak görülüyor. Sporlarda doğru bir teknikle çalışmak, düzenli bir çalışma programına uymak önem kazanıyor. Bu bağlamda da steroid satın al şeklinde tavsiyeler gelebiliyor. Steroid vücutta hormon olarak kullanılan bir üründür. Ancak anabolik steroidler vücuttaki kullanılan ürün ile sadece benzerdir. Anabolik steroidler kas yapımını artırırken kemik yıkımını da azaltmaktadır. Bu çalışmalarla ispatlanmıştır. Steroid kullanımı ile kas yapımı sürecini hızlandırmak mümkün olmaktadır. Bu gibi nedenler dahilinde kişiler steroide yönelmektedir. Steroid fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu üreten firmanın aldığı hammadde, paketleme için harcadığı tutar, çalışanların maaşı gibi nedenlerle değişiklik gösterebilmektedir. Steroidin alınması kadar kullanılması da önemlidir. Bu konuda bir hekim tavsiyesi alınması önerilmektedir. Steroid etkilerinin dışında az da olsa yan etkiler gösterebilirler. Bu durumda acil bir şekilde hekime başvurmak önemlidir. Peki, Sporda Steroid Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Steroid Ne İşe Yarar?

Steroid sterol halkasına sahip, lipit yapıda, vücutta hormon görevi alan bir yapıdır. Bu yapı gerekli biyokimyasal işlemler sonucunda dönüşümler gösterebilmektedir. Bu sayede etkin haline dönüşüp sonrasında da fizyolojik fonksiyonlarını sağlayabilmektedir. Hücreler hormonlardan etkilenerek işlevlerini değiştirebilmektedir. Bu nedenle steroid vücutta etkiler oluşturabilmektedir.

Sporun Faydaları

Spor düzenli bir şekilde yapıldığında, uzun vadede avantajlar getirir. Gerek pompa görevi gören kalbe, gerekse oksijenizasyonu sağlayan akciğere avantajlar sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kalp atım hızının (220-yaş)/dk değerinin üzerine çıkmamasını sağlamaktır. Yani 40 yaşındaki bir kişi 220-40 hesaplamasıyla dakikada 180’in üzerinde kalp atımı sağlamayacak şekilde kendisini zorlaması gerektiğidir.

Spor Alışkanlığı

Spor vücuda yararlıdır. Eklem, kas ve kemikleri harap etmeden, bir üst sınıra zorlayacak şekilde düzenlenen tüm işlemlerde vücuda yarar verdiği gösterilmiştir. Yarar burada sınırlı bir efor ile sağlanabilmektedir. Yani kasları yırtacak bir ağırlığı kaldırmaya çalışmak asla bir yarar sağlamayacaktır. Normal bir güç sınırı belirlenmeli ve bunun bir tık üzerine çıkmaya çalışılmalıdır. Ancak bu şekilde doğru bir spor alışkanlığı belirlenebilir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.