Kreatin Steroid midir? Previous item Sporda Steroid Kullanımı... Next item Kilolular İçin Anabolik...

Kreatin Steroid midir?

Kreatin bir steroid değildir ve steroidden tamamen farklı bir şekilde çalışır. Kreatine göre, steroid fiyatları daha yüksektir. Kreatinin steroid olmaması sayesinde kreatin satın aldığınız zaman steroid sipariş etmiş sayılmıyorsunuz.

Kreatin ayrıca vücut tarafından üretilen bir amino asit türüdür ve balık ve kırmızı et gibi bazı yüksek proteinli gıdalarda bulunur.

Kreatin üç farklı amino asitin yani; metiyoninin, arginin ve glisin bir kombinasyonudur. Çoğu insan bunu bir steroid türevi olarak görse de, kreatinin amino asitlerin bir kombinasyonu olduğu unutulmamalıdır.

Kreatin Nedir?

Azotlu bir organik asit olan kreatin, hücrelerin enerji sağlayıcılarından biridir. Üç amino asit, arginin, metiyonin ve glisin kombinasyonundan oluşur.

Kreatin vücutta ve karaciğerde üretilen bir amino asittir. Vücudumuzdaki kreatininin neredeyse tamamı kas hücrelerine, geri kalan küçük kısmı ihtiyacı olan beyin hücrelerine gönderilir. Kreatin belli besinlerde az miktarda bulunur. Kreatin en çok kırmızı et ve ringa balığında bulunur.

Kreatin Neden Kullanılır?

Bir kilo et içerisinde yaklaşık olarak 2 gram kreatin bulunur. yani 1 gram kreatin tüketmek için yarım kilo et tüketmeliyiz. Günlük optimum kreatin tüketimi yaklaşık 5 gramdır. Başka bir deyişle, doğru günlük doz için 2,5 kg et yememiz gerekir. Bu bize mantıklı gelmiyor. Bu nedenle, besin takviyesi olarak kullanılır.

Yanlış olsa da steroid olarak düşünülen aslında bir besin takviyesi olan kreatinin faydaları bilimsel araştırmalar ile de desteklenmiştir.

Kreatinin Faydaları Nelerdir?

Kaslardaki enerji ve kas kütlesini arttırmanın yanı sıra, kreatinin birçok faydası vardır. Bu avantajlar:

  • Bir enerji arttırıcı olduğu için beyin fonksiyonlarını da etkili hale getirebilir. Bu nedenle Parkinson Hastalığı tedavilerinde kullanılır.
  • Dayanıklılığı artırır.
  • Kas sinir sistemini korur.
  • Hafızayı güçlendirir.
  • Anti-depresyon etkisi vardır.
  • Kemik sağlığına iyi gelir.

şekilde sıralayabiliriz.

Kreatin veya Steroid Satın Almak

Kreatin veya steroid gibi takviyeler almak isteyen sporcuların dikkat etmesi gereken en önemli husus takviye ve ilaçların orijinal olmasıdır. Web sitemizi kullanarak en iyi markaların orijinal kreatin ve steroid satın al işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.