Kilolular İçin Anabolik Steroid Kullanmak Zararlı mıdır? Previous item Kreatin Steroid midir? Next item Çok Çalışıp Kas...

Kilolular İçin Anabolik Steroid Kullanmak Zararlı mıdır?

Kilolu insanlar kilo vermek isteğinde olabilirler. Bu istek kapsamında da spor en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Vücuttaki biyokimyasal değişiklikler ve dönüşümler kapsamında değerlendirme yapıldığında kilo verirken steroid kullanmak yağ kitlesinin azalması ve kas kitlesinin artması ile sonuçlanır. Bu bağlamda da steroid kullanarak spor yapılması önerilen bir eylemdir. Steroid androjenik aktiviteyi artırmaktadır. Bu da metabolizmanın artmasına yol açmaktadır. Steroid ile kilo vermek tek başına mümkün olmayabilir. Ancak bir spor eşliğinde steroid kullanarak verilebilecekten daha fazla kilo vermek mümkündür. Bu bilgiler ışığında da steroid kullanımı önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar steroid satın al şeklinde aramalar yapabilmektedir. Steroid sipariş vermek isteyenler piyasa araştırmasını doğru bir şekilde yapmalıdırlar. Şayet piyasada birçok formda steroid bulunmaktadır. Değişen özellikleri ile steroid fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda da kullanımı kadar dikkatli olmak gereklidir. Steroid düzenli kullanıldığında, ara verildiğinde etkili bir kilo verim süreci yaşamak mümkündür. Peki, Kilolular İçin Anabolik Steroid Kullanmak Zararlı mıdır?

Obezler Steroid Kullanarak Kilo Verebilir mi?

Obez insanların kilo vermesi için sadece steroid kullanmaları bir işe yaramaz. Yarasa bile çok düşük bir etki görebilirler. Anabolik androjenik steroidler toplum arasında steroid olarak bilinen steroidlerdir.

Bunlar ile spor eşliğinde metabolizmayı ekstra olarak artırmak mümkün olmaktadır. Yani kişiler spor yapmanın faydasını göreceklerdir. Obezitenin birincil olarak zincirinin kırıldığı yer spordur. Bu nedenle spor asla bırakılmamalı, yanına takviye olarak steroid kullanılmalıdır.

Steroid Böbrek Hastalarında Kullanılır mı?

Steroid nefrotoksik özellik gösterebilmektedir. Bu durum da glomerüllerin tıkanmasına ve akut böbrek hasarı adını verdiğimiz tabloya neden olabilmektedir. Bu nedenle mümkünse bir doktor görüşü alındıktan, tahliller yapıldıktan sonra steroid kullanılmalıdır. Olası bir yan etki ya da bir acil tablo oluşması durumunda ivedilikle sağlık kuruluşuna başvurulması önerilmektedir.

Steroid Yararları Nelerdir?

Steroid kas yapımını artırmaktadır. Buradaki kas yapımı normal zamanda yapılan kasın aynı aktiviteyle üretim miktarının artmasıdır. Ayrıca steroid kemik yıkım özelliğinin yani osteoklastik aktivitenin azaltılması yönündeki etkisidir. Bu yönüyle de bazı hastalıkların tedavisinde hekim kontrolü altında kullanımı söz konusudur.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.