Anabolik Steroid Kullanım Amacı Nedir? Previous item Steroid Fiyat Aralığı Next item Protein Tozları ve...

Anabolik Steroid Kullanım Amacı Nedir?

Anabolik steroidler ilk çıktığı zaman insanlar tarafından çözülememiştir. Doping verici maddelerin kullanımı nereden baksanız 30 sene geçmişi vardır. Bu rakam sanıldığından daha fazladır. İlk takviye ve ek güç sağlayan madde kullanımı oldukça eski çağlara dayandığı söylenmektedir. Her dönemde ve yüzyılda belli bir amaç için kullanılmıştır. Steroid satın al işi geçmişten beri vardır. Kapıda ödeme ile başlayan ve oldukça yayılan bir doping haline gelmiştir.

Takviye ve dopingler, geçmişten bu zamana kadar kullanılan ve bundan sonrada kullanılmaya devam eden ilaçlar olacaktır. Aslında buradaki tek amaç hep iyi olmak ve enler arasına girebilmektir. En güçlü, en hızlı ve en büyük gibi unvanları alabilmek için kıyasıya bir yarış. Steroid kullanımının en büyük amacı, insanların en iyi olma arzusudur. Sadece bulunduğu ülkede değil, dünya çapında ses getiren bir sporcu olma hayali olur. Profesyonel sporcular bu amaçla yola çıkar ve bu yolda en büyük yardımcılarını anabolik steroidler olarak görür.

Normal büyümenin, neredeyse 2 katı büyüme gerçekleşir. Bir spor salonunda çalışma yaptıktan sonra vücudun 48 saat dinlenmesi gerekir. Kasların gelişimi için bu süre oldukça önemlidir. Liflerin açılması ve rahatlaması için bu süre kıstas alınır. Ancak anabolik steroid ile bu süre daha aşağıya çekilir. 48 saat olarak belirlenen dinlenme süresini 24 saate indirir. Bu daha hızlı bir kas gelişiminin yolunu açar. Bu sayede 4 senede yapılacak bir vücut gelişimi 2 – 3 seneye düşebilir. Profesyonel spor ile uğraşların birinci tercih sebepleri arasında erken gelişim önemli rol oynar.

Amatör Sporcu Steroid Konusunda Temkinli

Amatör olarak sadece spor salonlarına giderek vücut yapan bireyler steroid maddesine daha temkinli yaklaşır. Birçok sonuca etki etmesinden yana çekinirler. Ancak yinede kullanmak isteyenlerin ve kullananların sayısı az değildir. Fakat en iyisi olacağım, kaygısı yoktur. Daha çok spor odaklı ve güçlü kaslara sahip olmak ister. Bulunduğu ortamda kendini göstermesi amatör sporcular için yeterli olur.

Spor salonu sporcuları belli dozlarda alarak, aşırıya kaçmak istemezler. Belli ve stabil bir şekilde ilerlemek daha mantıklı gelir. Örneğin haftalık bir doz alarak ya da 2 sefer doz ile sporu geçirir. Ancak vücudundaki değişime tanılık edince iş farklılaşabilir. Hep daha fazlasını isteme dürtüsü oluşabilir. Eğer böyle bir durum olduğunda daha fazla steroid satın al yoluna başvurur. Dozunu arttırmak ister. Kaslarının gelişimi kişiyi mutlu eder.

Anabolik steroid ürünler internetten erişimi daha kolaydır. Ücretsiz kargo ve kapıda ödeme seçenekleri mevcuttur. Bu şekilde daha kolay almak isteyenlere sipariş olanağı tanır.

Mutlu olacağım diye sağlınızdan da olmayın. Aldığınız doz ve miktar önemlidir. Zararlarını bilerek hareket edilmelidir. Daha önce kullanan kişilerden ders çıkarılmalıdır. Buna göre steroid satın al politikası uygulanabilir. Yararlı ve zararlı yönleri karşılaştırılmalıdır.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.